Szélesen ismert, hogy a hideg téli hónapok megnehezítik, még a jól ápolt hajat is. Nincs szükséged professzionális ismeretekre, hogy ezt tudd, mert minden nõ észreveszi a gyengülést tél után. Mielõtt befogadnád a tavaszt, valamivel több idõt kellene foglalkoznod a hajaddal. Bemutatjuk a leggyakoribb problémákat, amelyekkel szembesülnünk kell tél után és a lehetséges megoldásokat.
Zsíros haj és a haj gyengülése
A fagyos szél rákényszeríti a sapka viselését még azokra is, akik a legjobban utálják. Sajnos a hõmérséklet ingadozása és a túlfûtött bõr az anyag alatt rendellenességet okoz a faggyúmirigyekben, mellyel megválik a felesleges faggyútól. A zsíros és gyenge haj türelmes táplálást igényel. A faggyúmirigyek normalizálása idõt igényel és a fejbõr radírral kisegíthetõ (pl. házi készítésû cukorral). Korlátoznod kell a hajmosást, mert a túl gyakori mosás még jobban megzavarhatja a faggyúmirigyek mûködését.
Töredezett végek
A hajvégek tél után általában borzalmas állapotban vannak, fõként a mechanikai sérülések miatt(sálak, kabátok, sapkák). A haj kutikula emelkedik és ennek hatására a hajvégek nagyon törékenyek. A legbölcsebb megoldás a töredezett végekre, meglátogatni a fodrászt és levágatni õket. A hajvégek állapotán úgy is lehet javítani, ha a hajápolás alkalmazkodik a haj igényeihez. Érdemes ceramidos kozmetikumokat kipróbálni, amelyek növelik a sejtek tartósságát, valamint erõsen koncentrált haj maszkokat is ki lehet próbálni, amelyek nagyon táplálóak.
Fokozott hajhullás
A tél utáni hajhullás egy természetes folyamat, bár úgy tûnhet, hogy tavasszal sokkal több haj hullik ki. A szezonális hajhullás olyan folyamat, ami általában hetekig zajlik. Emiatt nem kell aggódnod, mert pár hét után a hajhullás megáll. A legfontosabb dolog, hogy nem szabad pánikolni és csak ki kell várni. Tél után érdemes kiegészíteni az étrendet, ami télen inkább szegényes és egyhangú. Tápértékek biztosításával a test erõsödik, regenerálódik és táplálja a hajat.
Vélemény, hozzászólás?