Amikor lenyűgöző körmökre gondolsz, általában a zselés manikűr vagy egy új körömlakk jut eszedbe. Kár, hogy ez ártalmas a körmeinknek. Néha jobb, ha hagyod őket pihenni és belevágsz az egészséges körömápolásba. Ne feledd, hogy a gél manikűr árt a körmeidnek – vékonyabbak és gyengébbek lesznek. Tudd meg, hogyan tápláld a sérült körmöket a zselés körömlakk manikűr után. Nézd meg a legjobb otthoni kezeléseket olajok és sok más összetevők felhasználásával.
Milyenek a sérült körmök?
Ha észrevetted, hogy a körmeid:
- nagyon vékonyak
- rendkívül puhák
- sárgák vagy foltosak
- törékenyek és töredezettek
ez azt jelenti, hogy legfőbb ideje elkezdeni a javítást, mert a gél nem tesz jót nekik. Érdemes bevezetni a fejlett ápolást és táplálni a sérült, fáradt körmöket.
Figyelem!
A rossz körömápolás, a nem megfelelően eltávolított gél, a helytelen körömreszelés vagy az aceton használata nem az egyetlen oka a körömkárosodásnak. Lehet, hogy allergiás vagy a zselére, pontosabban a formaldehidre, dibutil-ftalátot és toluolt tartalmazó zselés lakkokra, alapozókra. A zselés manikűrhöz használt lámpa is számít – ha a készüléknek túl kevés a teljesítménye, nem tudja megfelelően kikeményíteni a lakkot, ami ideális feltételeket teremt a mikroorganizmusok fejlődéséhez.
Hogyan hozzuk helyre a sérült körmöket?
Ahhoz, hogy körmeid szépek és erősek maradjanak, speciális összetevőkkel kell táplálnod őket. Ezért biotinban, cinkben, szilíciumban, folsavban, vasban, valamint A-, C- és E-vitaminban gazdag ételeket kell fogyasztanod, ha pedig a diéta nem elég, használj táplálékkiegészítőket.
Más módszerek a sérült körmök ellen:
- körömkondicionálók
- körömjavító olajok
- körömfürdők
- DIY körömkezelések és erősítők
A legjobb körömkondicionáló. Milyen?
Rengeteg körömápoló termék létezik, de némelyik nem érdemli meg a figyelmedet. Vedd figyelembe, hogy egy jó körömkondicionáló nem tartalmaz formaldehidet és más mérgező anyagokat. Minőségi, természetes anyagokban, fehérjékben, zsírsavakban, vitaminokban és ásványi anyagokban gazdagnak kell lennie.
Természetes olajok a körömjavításhoz
Ha sérült körmökkel bajlódsz, természetes, tiszta szépségápolási olajokkal tudod a leggyorsabban helyrehozni őket. Az olajos körömjavítás nagyon egyszerű, kellemes és gyors. Az egyetlen dolog, amit nem szabad elfelejteni, hogy csak jó minőségű, hidegen sajtolt, finomítatlan olajokat válassz (pl. ricinus, jojoba, argán vagy avokádó olaj). Ha van néhány különböző olajod, keverd össze őket azonos mennyiségben, hogy tökéletes keveréket alkoss a körmök táplálásához és helyreállításához. Még szilárd formában is működik az olaj, így kipróbálhatod a vajat a körmökön. Használj kakaó-, a kávé-, a shea- vagy a babassuvajat.
Megjegyzés!
A ricinusolaj a legjobb olaj a körömápoláshoz. Egyedülálló ricinolsavat tartalmaz, amely antibakteriális hatású. A ricinusolaj ragyogóan erősíti a körömlemezt, pótolja a nedvességet, keményebbé teszi a körmöket, így azok nem törnek és nem hasadnak tovább. Dörzsöld be az olajat a körömbe, amilyen gyakran csak tudod (naponta legalább egyszer).
DIY zselatinos körömerősítő
A zselatin felhasználása még a celebek körében is ismert okos trükk. Ez a természetes kezelés azonnal sokkal szebbé teszi a körmöket. Idővel a körmök fényesebbek és egészségesebbek lesznek. A zselatinban sok biotin, ásványi só és fehérje található – olyan anyagok, amelyek táplálják a körmöket.
Öntsünk egy kis meleg vizet két teáskanál zselatinra. Tedd félre néhány percre. Áztasd a körmöket a meleg zselatinos keverékben néhány percig. Végezd el a kezelést minden második nap.